Рус Укр Eng
Категории Информация
Информация о карантине в Киеве и Украине
Кассы Одесса
29 марта 2020

Цыганский барон

Продажа билетов остановлена
Но вы можете посмотреть другие события категории «ТЕАТР»
Цена: 40-200 грн

Одесский академический театр музыкальной комедии им. М. Водяного
г. Одесса, ул. Пантелеймоновская, 3

О событии

Оперета на 2 дії

Лібрето — І. Шнітцер

Серед робіт Штрауса кожен твір унікальний, але «Циганський барон» — одна з найвідоміших оперет композитора. Саме вона ознаменувала нову віху в розвитку оперети як самостійного жанру. Історія створення оперети «Циганський барон» дивна і своєрідна: мріючи написати оперу, засновану на національному угорському сюжеті, Йоганн Штраус звернувся до відомого літературного твору Мора Йокаї — новели «Саффі». За згодою автора безпосередньо написання лібрето було доручено відомому драматургу Шнітцеру. Початковим планам Штрауса — представити оперу «Циганський барон» на сцені придворного театру — не судилося збутися: Шнітцер та Йокаї без його відома уклали контракт із всесвітньо відомим театром «Ан дер Вин», і Штраусу довелося працювати над партитурою з урахуванням того, що спектакль буде поставлено в умовах театру оперети. Прем’єра «Циганського барона» відбулася 24 жовтня 1885 року у Відні, і незважаючи на засуджуване багатьма, сміливе для того часу лібрето (аристократ одружується на циганці), а також численні думки про те, що в силу віку пік слави Йоганна Штрауса пройшов, оперета пройшла з неймовірним успіхом. Звуки прекрасної музики вразили найдосвідченіших глядачів, і ось вже більше ста років хвилюють серця, оспівуючи любов і честь, гордість і гідність.

Йде час, відбуваються революції і війни, держави змінюють свої межі та назви, покоління йдуть і приходять, а ця оперета раніше не сходить з театральних підмостків найвідоміших музичних театрів, раз за разом підкоряючи серця людей і проносячи свою чарівність крізь роки.

На сцені нашого театру «Циганський барон» був поставлений двічі — в 1971 і 1982 роках — і був своєрідним рекордсменом за кількістю зіграних вистав.

Запрошуємо глядачів насолодитися романтикою чарівності, млості і пристрасті, буйних веселощів і всепоглинаючої туги, які звучать в угорських і циганських мелодіях, вміло використаних Йоганном Штраусом в цій опереті. І, як казав Франц Легар, «чари його звуків вичерпається лише тоді, коли не буде більше життєрадісності, коли людство розучиться сміятися, співати і танцювати».

Сподіваємося, це не станеться ніколи!

Предварительный заказ